Istangoritual - Istanbul Tango Ritual

Laura Iaru

Laura 2


Laura Iaru (Romanya) için TANGO her gün nefes almak ile aynı değerde.

Haziran 2006’dan bu yana Tango hayatının bir parçasıdır. Tangonun gizemini yaşayan Laura, Tangoyu adımlardan ve vücut hareketlerinin ötesinde, duygu ve zarafet dolu bir ifade yolu olarak görmektedir, iki insan arasında bir kucaklaşma, onların sevinç, üzüntü, yaşam dramaları, mutluluk ve bir çok hissiyatı paylaşarak sihirli anlar yaratmak olarak görmektedir.

Tangonun özünü ilk dans etmeğe başladığında hisseden Laura, bu özü yakalamanın ve öğrenmenin uzun zaman ve sabır gerektiren bir yolculuk olduğunu anlamıştır. Arjantin Tango efsaneleri Javier Rodriguez ve Andrea Misse, Stella Misse, Geraldine Rojas & Ezequiel Paludi, Virginia Pandolfi, Yanina Quinones ve Neri Piliu, Sebastian Arce ve Mariana Montes, Sebastian Achaval & Roxana Suarez, Fabian Peralta ve Josefina Bermudez, Max Van de Voorde & Solange Acosta, Jorge Rodriguez ve Liliana Rodriguez, Carlos Perez & Rosa Perez, Santiago Castro, Jose Almar & Juliana Aparicio, Carlitos Espinoza ve Noelia Hurtado, Sebastian Jimenez & Maria Ines Bogado, Ney Melo, Antonella Terrazas Jose Fernandez ve Martina Waldma’den Tangoyu öğrenen Laura, Tango yolculuğuna yetiştirmiş olduğu öğrenciler, organize ettiği etkinlikler, Tango severler ile paylaştığı müzikler  ve en önemlisi dans ederek devam etmektedir.

AVRUPA ŞAMPİYONU:

Laura Laru – Tango de Pista / Tango Salon kategorisinde – Dünya Tango Şampiyonasının Avrupa ayağında (Mundial Baila De Tango – European Championship) eski partneri Csongor Kicsi ile birlikte 6. Avrupa Tango Şampiyonası’nda şampiyon olmuştur.