Istangoritual - Istanbul Tango Ritual

Stella Misse & Vladimir Khorev

Stella Misse ünlü Misse Tango ailesinin mensuplarından biridir. Kardeşleri Andrea Misse, Sebastian Misse, Mariana Misse ve Gabriel Misse gibi Tango cemaitinin parlayan bir yıldızdır. 5 yaşında Arjantin halk dansları çalışmalarına başlayan Stella 7 yaşından itibaren Maestro Maria ve Carlos Rivarola, Miguel Angel Zotto ve Osvaldo Zotto altında kardeşleri ile Arjantin Tango  çalışmalarına başladı.  Genç yaşlarda ailesi ile gittiği milongalarda tango tarihinin önemli milongueroları Osvaldo “Cachito” Mantegaza, Ernesto “Pupy” Castello ve Pedro “Toto” Faraldo gibi isimler ile dans ederek Tangosunu geliştirmeye devam etti. Aynı zamanda çocukluğundan beri en önemli tango shovlarında   80’li ve 90’lı yılların en önemli isimleri ile birklikte dans etmiştir.

17 yaşından itibaren, Arjaninin en önemli Tango Shovları “La Cumparsita”, “Tango 1921″, “Museo Casa Carlos Gardel Tango” ve “Tango x 2 by Miguel Zotto” da çalışmaya başladı. 2009 yılında da ablası Andrea Misse nin hamileliği süresince Javier Rodriguz ile kurmuş olduğu partnerlik ile Dünya’nın bir çok büyük festivalline davet edildi. 2010 – 2013 yılları arasında Buenos Aires’in en saygın Tango Shovu “Senor Tango” da kariyerine devam eden Stella, aynı zamanda Rusya, Ukrayna, Avustralya, Hong Kong ve Kore de bir çok Tango etkinliğine katılıp kariyerine devam etmektedir.

Vladimir Khorev Moskova, Rusya doğumlu profesyonel bir dansçıdır. Arjantinde yaşadığı süreç içerisinde Arjantin Tangosunun efsanevi maestrosu Raul Bravo’nun yanında tangosunu geliştiren ve aynı zamanda öğretmenlik yapan Vladimir, Buenos Aires katılmış olduğu birçok yerel yarışmalar kazanmıştır. Başta  Avrupa, ABD ve Avustralya’da olmak üzere bir çok uluslararası festivale davet edilenmiştir.

2005 yılında Arjantin Tangosu ile tanışan Valdimir, Ariazaga Diego, Javier Rodriguez, Graciela Gonzalez, Osvaldo Zotto, Nito y Elba García, Toto Faraldo ve Guillermina Quiroga gibi Tango’nun en saygın Maestroları ile birlikte tango eğitimi almıştır. 2010 yılında Natalia Petrova ile birlikte Turin (İtalya) da düzenlenen Tango Salon Kategorisinde Avrupa Şampiyonası kazanan Vladimir aynı zamanda Buenos Aires’te Dünya Tango Şampiyonasında (Mundial de Tango) final katagorisine kadar ulaşmıştır. 2008 yılında New York’ta düzenelenden ABD Tango şampiyonası escenario kategorisinde, 2. dereceyi elde etmiştir.